niva.sk

 

 

ESP – Elektronický program kontroly stability

 

ESP - Elektronický program kontroly stability alebo systém stabilizácie pohybu vozidla. Aktivácia systému  ESP sa zapína v okamžiku, keď prichádza k strate kontroly nad vozidlom. Prevádzka systému zabezpečuje  spomaľovanie systémom určených kolies vozidla, čím sa zvyšuje stabilita pohybu na vozovke. Počas šmyku predných kolies systém ovplyvňuje trajektóriu zadných kolies, spomaľuje tkz. vnútorné zadné koleso v zákrute, a paralelne znižuje otáčky motora. Pri šmyku zadných kolies sa aktivuje brzdenie predných kolies. V princípe systém sám detekuje potrebnú veľkosť brzdnej sily a miesto aplikácie na koleso v závislosti na uhle a smere šmyku. Reakcie systému ESP sú okamžité  - 20 milisekúnd, navyše ESP systém  pracuje pri  všetkých jazdných podmienok a pri ľubovoľnej rýchlosti.

 

ABS – Proti-blokovací brzdný systém
 

S touto skratkou sme sa streli určite všetci, ale nie každý rozumie významu fungovania tohto systému.  ABS systém, zabraňuje zablokovaniu kolies pri brzdení. Pri brzdení sa koleso nezastaví, ale pokračuje v rotácii pri určitej rýchlosti. Tým sa automobil nedostáva do šmyku a zároveň sa vozidlo efektívne riadi pri brzdení. S ABS systémom je jazdiť jednoduchšie – netreba sa nezamýšľať nad technikami brzdenia a bez problémov môžete brzdiť pri vchode do zákruty alebo ľubovoľnom zatáčaní vozidla.

ABS vytvoril  rovnováhu medzi ideálnym brzdením a zachovaním trajektórie pohybu. Dnes tento systém montujú aj do motocyklov a pre automobily je ABS jednoducho povinná výbava.

 

EBA – Núdzový brzdový asistent

 

Systém elektronického  brzdenia. Sleduje tlak v hydraulickom systéme bŕzd, čím znižuje brzdnú dráhu o 15%. Elektronika systému EBA je schopná rozlišovať medzi normálnym a núdzovým brzdením v závislosti od  troch parametrov: aktuálna rýchlosť vozidla, rýchlosti tlaku na brzdný pedál, hĺbka zatlačenia pedálu. Systém bol navrhnutý, aby vodič nemohol inštinktívne uvoľniť brzdový pedál, alebo oslabiť jeho stlačenie, čo sa často vyskytuje v prípade núdzových situácií. Brzdový asistent privedie brzdný tlak v brzdnom systéme na maximum a udržuje ho do plného zastavenia vozidla. Spolu s ABS znižuje brzdnú dráhu bez blokovania kolies, čo vám umožní bezpečne korigovať trajektóriu vozidla.

 

TCS – Systém kontroly trakcie

 

TCS  - to je rad systémov na zabránenie prešmykovania a prekĺzavania  kolies pri štarte.  Prekĺzavanie zvyšuje opotrebenie pneumatík a zvyšuje pravdepodobnosť šmyku.  Na štandardnom fungovaní systémy kontroly trakcie nie je nič zvláštne, proste znižuje otáčky motora, keď je pravdepodobnosť preklzávania  alebo jednoducho pribrzďuje preklzávajúce sa kolesá. Tento systém uľahčuje kontrolu nad vozidlom na nerovnomernom alebo klzkom povrchu vozovky.

PARTNERI

 

KAMAZ

nákladné automobily a špeciálna technika do najtvrdších podmienok.

BELARUS

traktory, poľnohospodárska, lesná a municipálna technika.

VYBAVENIE

na trofejnú poľovačku a rybačku.

 
 

 

INFO LINKA

 

 0903 543 637

e-mal: predaj@slovlada.sk

 

 

 

Slovlada, s.r.o.
Polianky 11
841 01 Bratislava

Tel. : 02 / 60 10 17 11, 15


 
Veľkosklad Košice
Priemyselná časť – BOČIAR
Košice
Tel. : 055 / 72 95 741

 

JAZDENÉ VOZIDLÁ

Tu nájdete ponuku jazdených vozidiel

 Powered by: www.cdx-world.com